Wprowadzenie dla Kobieta i Pieniądze

Jeżeli jesteś tutaj za pośrednictwem społeczności Kobieta i Finanse i używasz arkuszu, dostarczonego przez Dominikę to dobrze trafiłaś. Z tej strony dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby odnaleźć się w nowym narzędziu, jakim jest aplikacja EasyBudget. Poniżej przejdziemy przez wszystkie kroki budżetowania i pokażemy jak to samo zrobić w naszej aplikacji, aby ułatwić Ci start.

 

Planowanie

 

 

 

Pierwszym krokiem w arkuszu Excel jest I. Planowanie. W tym miejscu wpisywałaś przychód miesięczny oraz rozdzielałaś go na różne budżety. W EasyBudget wygląda to podobnie, z tym że nasza aplikacja pozwala tylko na wprowadzanie pieniędzy, które już faktycznie posiadasz. I dopiero te pieniądze możesz przypisać (podzielić) pomiędzy różne kategorie (budżety). 

Wprowadzenie posiadanych pieniędzy odbywa się poprzez dodanie rachunków bankowych wraz z ich saldem. (Więcej tutaj)

 

 

Następnie pieniądze, które wprowadzisz, możesz przypisać do odpowiednich kategorii, dokładnie w ten sam sposób jak to robiłaś wcześniej w Excelu. (Więcej tutaj)

 

 

Jedyna różnica polega na tym, że w EasyBudget operujemy tylko na pieniądzach, które już mamy.

Poniesione wydatki

 

 

 

Kolejna część arkusza służyła, do wprowadzania poniesionych wydatków. Tę samą funkcję w EasyBudget spełnia wprowadzanie transakcji, które są przypisywane do odpowiedniego rachunku bankowego i kategorii. (Więcej tutaj)

 

 

Ponadto EasyBudget pozwala na import transakcji z Twojego banku za pomocą pliku .csv, aby ten proces ułatwić.  

Realizacja

W tej sekcji arkuszu znajdowało się podsumowanie Twoich wszystkich miesięcznych wydatków. 

 

 

To samo podsumowanie znajduje się na liście kategorii w EasyBudget. Dodatkowo widzisz tam informacje, ile pieniędzy przypisałaś do danej kategorii, ile wydałaś i ile jeszcze pieniędzy masz dostępnych w danej kategorii. 

 

 

Podsumowanie

Jak widzisz EasyBudget nie różni się znacząco od narzędzia, którego obecnie używasz. Największą różnica to budżetowanie na podstawie posiadanych obecnie pieniędzy. Wiemy, że przestawienie się na nowe narzędzie często może być trudne, dlatego pamiętaj, że zawsze możesz się do nas odezwać, pisząc mejla na adres kontakt@easybudget.pl lub korzystając z przycisku pomoc, który znajdziesz w aplikacji. :) Chętnie dowiemy się o wszystkich trudnościach i postaramy się pomóc. 

Dodatkowo zachęcamy do odwiedzenia naszego centrum pomocy: https://pomoc.easybudget.pl oraz obejrzenia krótkiego filmiku tutaj: https://youtu.be/UnI89TEhNZM