Poniżej obliczysz koszty kredytu hipotecznego..

... a z nami przygotujesz swój budżet domowy, aby bezproblemowo go spłacić!

 • 35-dniowy darmowy okres próbny
 • Prosta rejestracja, bez żadnej płatności
Zrzut ekranu z aplikacji EasyBudget
 • 25 lut 2024
 • Finanse osobiste
 • Technologia
 • Budżet domowy
 • EasyBudget

Excel z kalkulatorem kredytu hipotecznego

Prosty szablon kalkulatora kredytu hipotecznego do pobrania za darmo. Arkusz pozwala na obliczenie całkowitego kosztu kredytu dla różnych parametrów.

Bierzesz kredyt hipoteczny i zastanawiasz się jak będą wyglądać kolejne raty, albo ile zapłacisz za niego w sumie biorąc pod uwagę Twoje potrzeby i warunki oferowane przez bank?

Dobrze trafiłeś/aś - udostępniamy wszystkim zainteresowanym darmowy szablon Excel do pobrania, w którym możesz to policzyć

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny najczęściej związany jest z inwestycją na lata. Dzięki niemu wielu z nas urzeczywistnia marzenie o własnym mieszkaniu lub domu, jednak oprócz realizacji marzeń nakłada on na nas również potężne zobowiązanie.

Zaciągając kredyt hipoteczny dobrze jest za wczasu przeanalizować różne scenariusze i odpowiedzieć sobie na kilka fundamentalnych pytań:

 1. Czy będzie mnie stać na ratę na warunkach oferowanych przez bank?
 2. Co w przypadku gwałtownego wzrostu stóp procentowych? Czy rata kredytu pozostanie mniejsza od naszego rozporządzalnego dochodu?
 3. Czy wolę zaoszczędzić w długim terminie wybierając raty malejące, czy też w początkowym okresie będzie lepiej mieć mniejsze raty?
 4. Czy lepiej wziąć kredyt na 20, 25 czy na 30 lat? Czy sytuacja życiowa w tym czasie - nie licząc nieprzewidzianych wypadków - nadal pozwoli mi na spłatę zadłużenia?

Poprzez zrozumienie kosztów kredytu, możesz podejmować działania w celu zminimalizowania tych kosztów, na przykład poprzez negocjacje warunków kredytu z bankiem lub znalezienie innych opcji o niższych opłatach. Dodatkowo istnieje wiele różnych instytucji finansowych oferujących kredyty hipoteczne, każda z własnymi warunkami i stawkami. Sprawdzenie kosztów pozwala porównać różne oferty i wybrać tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i możliwościom finansowym.

O rozpatrywaniu różnych parametrów pisaliśmy też już w innym poście na naszym blogu.

Co znajduje się w szablonie z kalkulatorem?

Pierwsza zakładka to wstęp i informacje o EasyBudget, a druga zakładka - "Podsumowanie" - to miejsce w którym możesz wprowadzić parametry kredytu i zobaczyć natychmiastowo jego podsumowanie:

Następnie dostępne są dwie zakładki - "Raty Malejące" oraz "Raty Stałe"

Zobaczysz w nich pełen harmonogram rat kredytu dla zadanych parametrów i wybranego typu rat.

Pliki do pobrania

Skorzystanie z kalkulatora jest bardzo proste, a może dać Ci dużo lepsze zrozumienie z jakimi kosztami kredytu przyjdzie Ci się zmierzyć.

Zachęcam Cię do pobrania szablonu i życzę powodzenia zarówno we wzięciu jak i spłacaniu kredytu!

 

Obrazki i zdjęcia nie będące zrzutami ekranu z aplikacji pochodzą z unsplash.com