Jesteśmy polską alternatywą dla YNAB

Oferujemy podobne funkcjonalności i jesteśmy znacznie tańsi. Wypróbuj nas za darmo i oceń czy jesteśmy dla Ciebie.

  • 35-dniowy darmowy okres próbny
  • Prosta rejestracja, bez żadnej płatności
Zrzut ekranu z aplikacji EasyBudget
Zdjęcie artykułu
  • 21 maj 2023
  • Budżet domowy
  • Technologia
  • EasyBudget

Alternatywa dla YNAB

Zarządzanie budżetem domowym czasami może wydawać się jak poruszanie się po labiryncie bez mapy, dlatego bardzo pomocne są aplikacje, dzięki którym można odzyskać kontrolę. W tym artykule przyjrzymy się porównaniu EasyBudget.pl i popularnej aplikacji YNAB.

Prawdopodobnie drogi czytelniku słyszałeś o aplikacji You Need A Budget (YNAB) - popularnym narzędziu, które obiecuje nadać cel każdemu twojemu “dolarowi” (chociaż wspierają różne waluty). YNAB zdecydowanie jest dobrym rozwiązaniem, ale nie jest jedyną opcją. Zapraszamy do poznania EasyBudget.pl, alternatywy dla YNAB zaprojektowanej tak, aby budżetowanie było bułką z masłem. Przyjrzyjmy się bliżej obu aplikacjom i sprawdźmy, dlaczego może być warto postawić na nas.

Czym jest EasyBudget.pl?

EasyBudget.pl to aplikacja internetowa pozwalająca na planowanie przeznaczenia pieniędzy  oraz spisywanie wydatków. Zbudowaliśmy ją w przekonaniu, że budżetowanie powinno być dostępne i proste. 

Funkcjonujemy publicznie od 2021 roku i jesteśmy zorientowani wyłącznie na Polskę, gdzie zyskujemy popularność jako godna alternatywa dla zagranicznych aplikacji do zarządzania finansami. 

Oferujemy szereg funkcji dostosowanych do Twoich potrzeb, aby proces budżetowania był jak najprostszy. Czy to śledzenie wydatków, ustalanie celów oszczędnościowych, czy planowanie przyszłych zakupów, EasyBudget.pl może Ci w tym pomóc. 

W EasyBudget.pl oferujemy 35 dniowy bezpłatny okres próbny, a następnie dostęp udzielany jest na zasadzie płatnej subskrypcji. Staramy się, aby koszt dostępu do aplikacji był akceptowalny dla każdego, aspirując do bycia w cenie przysłowiowej kawy na mieście. Aktualny cennik znajdziesz tutaj.

Nasze rozwiązanie składa się wyłącznie z aplikacji internetowej, która jest dostępna z dowolnej przeglądarki internetowej, a więc działa oprócz komputerów osobistych - również na telefonach i tabletach.

Czym jest YNAB?

YNAB, co oznacza "You Need A Budget" (Potrzebujesz Budżetu), to osobista aplikacja do budżetowania zaprojektowana, aby pomóc osobom i rodzinom zapanować nad swoimi finansami dostępna publicznie od 2004 roku.

W praktyce YNAB oferuje wiele funkcji, które pomagają użytkownikom zarządzać swoim budżetem. Możesz śledzić swoje wydatki w różnych kategoriach, ustawiać cele oszczędnościowe i monitorować postępy, a także importować transakcje z banków, co pozwala na automatyzację i uproszczenie procesu budżetowania.

YNAB dodatkowo posiada bardzo rozbudowane zasoby edukacyjne. Firma oferuje szeroki zakres kursów, webinarów, poradników i artykułów, które pomagają użytkownikom zrozumieć finanse osobiste i korzystać z aplikacji w pełni.

Aplikacja to w chwili pisania tego artykułu jest prawdopodobnie najpopularniejszą i najbardziej rozbudowaną aplikacją do prowadzenia budżetu domowego, ale również najdroższą.

Porównanie EasyBudget.pl vs YNAB

Element EasyBudget.pl YNAB

Kategoryzacja wydatków

TAK

TAK

Ustalanie celów finansowych

TAK

TAK

Wiele budżetów

TAK

TAK

Spisywanie wydatków

TAK + import csv

TAK + import csv + auto

Współdzielenie budżetu

TAK

TAK

Wiele walut

NIE

TAK

Cena

15zł / msc lub 120 zł rocznie

$15 / msc lub $99 rocznie

Wsparcie języka polskiego

TAK

NIE

 

Dlaczego wybrać EasyBudget.pl zamiast YNAB

Istnieje kilka powodów, dla których warto wybrać EasyBudget.pl zamiast YNAB:

Cena: EasyBudget.pl oferuje doskonałą relację jakości do ceny dzięki przystępnym planom cenowym. 15 zł miesięcznie jest dużo mniejszym obciążeniem niż 15 dolarów. To cena kawy (i to nie najbardziej wypasionej!) na mieście.

Dostępność: EasyBudget jest zaprojektowane z myślą o Polakach w związku z czym cała aplikacja, materiały na blogu oraz wsparcie dostępne są po polsku.

Interfejs użytkownika: Interfejs EasyBudget.pl jest prostszy i mniej czasochłonny w nawigacji. Jest również w pełni responsywny co oznacza, że ta sama aplikacja dostępna jest z dowolnego urządzenia.

Obsługa klienta: w EasyBudget.pl jesteśmy dostępni mailowo lub przez czat wbudowany w aplikację 7 dni w tygodniu. Każde zapytanie rozpatrujemy indywidualnie i każdą sugestię, problem lub pomysł traktujemy poważnie.

Podsumowanie

Jeśli szukasz alternatywy dla YNAB, EasyBudget.pl może być twoim idealnym wyborem. Jego przyjazne dla użytkownika funkcje, przystępna cena i globalna dostępność czynią go godnym rywalem na rynku narzędzi budżetowych. Co więcej, z zawsze dostępnym wsparciem, nigdy nie zostajesz sam ze swoimi problemami.

Prawidłowe narzędzie do budżetowania może sprawić różnicę między stresem finansowym a sukcesem finansowym. Dlaczego więc nie wypróbować EasyBudget.pl? Nasz łatwy w obsłudze interfejs i przydatne funkcje mogą być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby przejąć kontrolę nad swoimi finansami. 

Nie wierz jednak tylko na nasze słowo - zarejestruj się, odkrywaj i doświadcz różnicy samodzielnie!

 

 

Obrazki i zdjęcia nie będące zrzutami ekranu z aplikacji pochodzą z unsplash.com