Shape Shape Shape Shape
article image

Kalkulator oszczędności

Nowość dla naszych czytelników - udostępniliśmy całkowicie za darmo kalkulator oszczędności

czytaj więcej
article image

Skutki braku budżetu domowego

Życie od wypłaty do wypłaty – dla wielu osób to zbyt częsty scenariusz. Być może nawet sam tego doświadczyłeś. Ale czy wiesz, że ta sytuacja finansowa często wynika z braku budżetowania? Rzeczywiście, konsekwencje braku budżetu mogą wahać się od niewygodnych do katastrofalnych, z wpływem odczuwalnym nie tylko na saldo bankowe, ale na wszystkie aspekty twojego życia. Ten artykuł pokaże konsekwencje i wyjaśni, dlaczego przejęcie kontroli nad swoimi finansami jest tak ważne.

czytaj więcej
article image

Finanse osobiste i dług

Zrozumienie długu i jego roli w naszych finansach osobistych to pierwszy krok do wolności finansowej. Ten artykuł pokaże drogę od stresu finansowego do sukcesu finansowego.

czytaj więcej
article image

Sprawdzone strategie oszczędzania

Czy zawsze czekasz z niepokojem na następną wypłatę, modląc się, aby twoje pieniądze nie skończyły się wcześniej? Cóż, mamy dobre wieści. Dzięki najlepszym strategiom oszczędzania pieniędzy na wyciągnięcie ręki, lęki finansowe mogą odejść do przeszłości. Ucząc się, jak skutecznie zarządzać swoimi finansami, możesz nie tylko przetrwać, ale także rozwijać się, zyskując nowo odkryte poczucie kontroli i wolności. Ten artykuł pokaże ci, jak to zrobić.

czytaj więcej
article image

Rola kosztów utrzymania w budżecie domowym

Koszty utrzymania mogą stanowić jedną z większych części naszego budżetu domowego. Z tego artykułu dowiesz się więcej o tym istotnym elemencie Twoich finansów.

czytaj więcej
article image

Co wpływa na koszty utrzymania

Wyobraź sobie dwójkę przyjaciół, Ania mieszkającą w tętniącym życiem Warszawie i Ewelina na spokojnej wsi na Podlasiu. Chociaż oboje zarabiają tyle samo, ich styl życia znacznie się różni ze względu na różne koszty utrzymania. Ciekawi Cię ta gra między wyborem stylu życia a stabilnością finansową? Ten artykuł omówi kilka ważnych kwestii.

czytaj więcej
article image

Koszt życia a jakość życia

Czy koszty życia mają związek z naszą jakością życia? Jak znaleźć odpowiedni balans? Z tego artykułu dowiesz się więcej!

czytaj więcej
article image

Edukacja finansowa dzieci

Pamiętasz swoją pierwszą skarbonkę? To magiczne pudełeczko, w którym grosze zamieniały się w złotówki, a Ty nauczyłeś się radości z patrzenia, jak rosną Twoje pieniądze. Patrząc wstecz, to były nasze pierwsze kroki w świecie finansów. W dzisiejszym dynamicznym świecie finansowym niezwykle ważne jest, abyśmy przekazali naszym dzieciom bardziej zaawansowany poziom wiedzy finansowej. W tym artykule zagłębimy się w świat „edukacji finansowej dzieci” i wyjaśnimy, dlaczego zmienia ona zasady gry w XXI wieku.

czytaj więcej
article image

Finanse w związku

Witamy w złożonym, czasem chaotycznym, ale zawsze niezbędnym świecie wspólnych finansów. Niezależnie od tego, czy jesteś w nowym, czy w długotrwałym związku, sprawy finansowe często mogą być słoniem w pokoju. W rzeczywistości liczne badania pokazują, że nieporozumienia finansowe są jedną z głównych przyczyn stresu i rozpadu związku. Dzisiaj badamy koncepcję „finansów w związku” i udzielamy wskazówek dotyczących zarządzania pieniędzmi jako para.

czytaj więcej
article image

Jak może wyglądać dobry budżet domowy

W tym artykule omówimy, jak może wyglądać dobry budżet domowy i jak może pomóc Ci w zdobyciu kontroli nad finansami. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz czy już go prowadzisz - prawdopodobnie znajdziesz tu coś dla Ciebie.

czytaj więcej
article image

Jak zacząć spisywać wydatki

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dokąd idą Twoje pieniądze co miesiąc? Jeśli tak, nie jesteś sam. Wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Ale odpowiedź nie jest tak nieuchwytna, jak mogłoby się wydawać.

czytaj więcej
article image

Budżet domowy przy nieregularnych dochodach

Przewidywalny budżet domowy przy zmiennych dochodach może wydawać się paradoksem, ale jest bardziej wykonalny, niż mogłoby się wydawać.

czytaj więcej
article image

Metody prowadzenia budżetu domowego

Dzięki odpowiednim narzędziom i strategiom, prowadzenie budżetu domowego może stać się prostym, a nawet motywującym procesem. W tym wpisie omówimy różne metody prowadzenia budżetu domowego..

czytaj więcej
article image

Czy autonomia finansowa w małżeństwie jest możliwa?

Sprawy finansowe w małżeństwie mogą być trudnym terytorium do nawigacji. Dyskusja często koncentruje się na koncepcji połączonych finansów, gdzie dwoje staje się jednym, nie tylko emocjonalnie, ale także ekonomicznie. Ale co z drugą stroną medalu? Co z autonomią finansową? Czy utrzymanie indywidualnej niezależności finansowej w ramach małżeństwa może działać? Ten post na blogu ma na celu zbadanie tego nie tak często omawianego, ale kluczowego aspektu finansów małżeńskich. Przyłącz się do nas, gdy zagłębiamy się w zrozumienie autonomii finansowej i czy może ona odgrywać rolę w udanym małżeństwie.

czytaj więcej
article image

Gdzie spisywać wydatki?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, gdzie co miesiąc idą twoje pieniądze, nie jesteś sam. Wielu z nas traci kontrolę nad wydatkami, co utrudnia osiągnięcie naszych celów finansowych. Dlatego śledzenie wydatków jest podstawowym krokiem w zarządzaniu finansami. Wiedza „gdzie śledzić wydatki” to pierwszy krok w kierunku osiągnięcia poziomu świadomości finansowej, który może prowadzić do wzrostu i wolności finansowej.

czytaj więcej
article image

Fundusz awaryjny

W tym artykule omówimy temat funduszy awaryjnych: czym one są, dlaczego są kluczowe, ile potrzebujesz pieniędzy i praktyczne kroki, aby je zbudować.

czytaj więcej
article image

Czym jest wartość netto i jak ją policzyć?

Ten artykuł posłuży jako przewodnik do zrozumienia, obliczenia i zwiększenia wartości netto.

czytaj więcej
article image

Jak skutecznie rozwiązywać spory finansowe w małżeństwie: Zgadzając się na niezgodę

Jeżeli kiedykolwiek mieliście zacieklej rozmowy z małżonkiem na temat przesyłki z Amazona, która pojawiła się znikąd, lub luksusowego zakupu, który wydawał się absurdalnie niepotrzebny, wiedzcie, że nie jesteście sami. W rzeczywistości, według wielu badań, pieniądze są najczęstszą przyczyną sporów w małżeństwie. Stąd umiejętność skutecznego zarządzania finansami jest kluczowa do utrzymania harmonii w małżeństwie. 

czytaj więcej
article image

Wartość pieniędzy w czasie

Pieniądze to nie tylko zwykły kawałek papieru lub cyfra na koncie bankowym — trzymają wartość i nie służą tylko do natychmiastowego wydawania pieniędzy. Witamy w fascynującej koncepcji „wartości pieniądza w czasie” (TVM). Zrozumienie TVM może być wiedzą zmieniającą życie, które pozwoli ci przejąć kontrolę nad swoją finansową przyszłością. Ale co to oznacza? I jak może to wpłynąć na Twoje finanse osobiste? Zostań z nami i razem odkryjemy sekrety tej kluczowej koncepcji.

czytaj więcej
article image

Niespodziewane wydatki w budżecie domowym

Czy kiedykolwiek zostałeś zaskoczony przez nieoczekiwany wydatek, który zrujnował Twój budżet? To powszechna sytuacja, która może sprawić, że poczujesz się zestresowany i przytłoczony. Ale nie bój się! W tym artykule przyjrzymy się skutecznym strategiom radzenia sobie z nieoczekiwanymi wydatkami przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad finansami. Opanowując sztukę budżetowania i będąc przygotowanym na nieoczekiwane, możesz zabezpieczyć swoją stabilność finansową i osiągnąć swoje długoterminowe cele.

czytaj więcej
article image

Jak trzymać się budżetu?

Czy jesteś zmęczony życiem od wypłaty do wypłaty? Czy trudno jest śledzić swoje wydatki i oszczędności? Czas przejąć kontrolę nad swoimi finansami i zmienić swoje życie. W tym obszernym przewodniku przyjrzymy się strategiom i nawykom, które mogą pomóc Ci trzymać się budżetu i budować zdrowe nawyki finansowe. Wdrażając te praktyki, możesz osiągnąć swoje cele finansowe i cieszyć się spokojem.

czytaj więcej
article image

Finanse w małżeństwie: łączyć czy nie?

W sercu naszego małżeńskiego życia, my, małżonkowie, stanęliśmy na rozdrożu - finansowym. Pytanie, które się nasuwało, było proste, ale doniosłe: połączyć nasze finanse czy zachować je osobno? To pytanie, z którym boryka się niezliczona liczba par, to kwestia nie tylko dolarów i centów, ale także miłości i zaufania. W tym artykule przyjrzymy się temu ważnemu tematowi, rzucając światło na zalety i wady obu stron debaty.

czytaj więcej
article image

Fun Money - jak oszczędzać i nie zwariować?

Wyobraź sobie to: sumiennie oszczędzasz i przestrzegasz budżetu. Twoje cele finansowe są na wyciągnięcie ręki, ale życie wydaje się... monotonne. Gdzie jest zabawa? Tutaj pojawia się koncepcja 'pieniędzy na zabawę' - dedykowanej części budżetu, którą możesz wydać, jak chcesz, bez poczucia winy. To równowaga między 'oszczędzaj, oszczędzaj, oszczędzaj' a 'trochę żyj'. W tym poście przyjrzymy się, czym są pieniądze na zabawę, dlaczego są tak ważne i jak można na nie oszczędzać, nie tracąc przy tym zmysłów.

czytaj więcej
article image

Czy pieniądze dają szczęście?

Zapewne słyszałeś to starożytne pytanie więcej razy, niż jesteś w stanie zliczyć. Większość z nas, jeśli nie wszyscy, zastanawiała się nad tym pytaniem w pewnym momencie swojego życia. Jest to pytanie, które wywołało niezliczoną ilość debat, zainspirowało mnóstwo piosenek i posłużyło jako przesłanie kilku filmów.

czytaj więcej
article image

Ilość pieniędzy a dobre życie

Na pewno słyszałeś powiedzenie, że "pieniądze szczęścia nie dają". Ale prawda jest taka, że pieniądze mogą ułatwić życie na wiele sposobów. Dlatego nasuwa się pytanie: "Jak ilość posiadanych pieniędzy wpływa na jakość twojego życia?" To duże pytanie, które zamierzamy rozłożyć na czynniki pierwsze w tym wpisie na blogu. Naszym celem jest zbadanie związku między bogactwem a jakością życia z różnych perspektyw, dając ci narzędzia i zrozumienie, które potrzebujesz, aby przejąć kontrolę nad swoimi finansami, a ostatecznie nad swoim życiem.

czytaj więcej
article image

Szkodliwe przekonania związane z pieniędzmi

Przyznać trzeba, każdy z nas ma pewne przekonania na temat pieniędzy. Od dzieciństwa, nauk, które przyswoiliśmy podczas rodzinnego obiadu, do społecznych przekonań, które codziennie otrzymujemy, nasze przekonania o pieniądzach są zakorzenione, wszechobecne i często zaskakująco szkodliwe. Ten post ma na celu odkrycie tych szkodliwych przekonań, obalenie ich i zmotywowanie Cię do przejęcia kontroli nad swoimi finansami, przekonanie po przekonaniu.

czytaj więcej
article image

Finanse osobiste a poczucie własnej wartości

Nasz związek z pieniędzmi jest bardziej psychologiczny, niż często zdajemy sobie z tego sprawę. Nie chodzi tylko o liczby w arkuszu kalkulacyjnym. Chodzi o sposób, w jaki postrzegamy siebie i swoje miejsce w świecie. Dzisiaj przyjrzymy się kluczowej koncepcji: w jaki sposób twoje poczucie własnej wartości wpływa na twoje finanse osobiste. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego twoje finanse nie są takie, jakbyś chciał, lub dlaczego masz trudności z podejmowaniem rozsądnych decyzji finansowych, odpowiedź może leżeć w twoim postrzeganiu siebie. Zostań z nami, zagłębiając się w to fascynujące skrzyżowanie finansów i psychologii.

czytaj więcej
article image

Lista kategorii wydatków

Przysłowie „Co da się zmierzyć, da się zarządzać” jest prawdziwe, zwłaszcza jeśli chodzi o budżetowanie. Jeśli nie masz pewności, gdzie co miesiąc znikają Twoje ciężko zarobione pieniądze, być może nadszedł czas, aby zagłębić się w różne „listy kategorii budżetowych”. Nie tylko daje ci kontrolę nad swoimi finansami, ale także toruje drogę do wolności finansowej i bezstresowego życia.

czytaj więcej
article image

Zestawienie przychodów i rozchodów

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektórzy ludzie wydają się zarządzać swoimi pieniędzmi bez wysiłku, podczas gdy inni ciągle mają z tym problem? Jedna z głównych przyczyn tej dysproporcji sprowadza się często do prostego narzędzia finansowego – zestawienie przychodów i rozchodów.

czytaj więcej
article image

Podstawy budżetu domowego

Starasz się zapanować nad swoimi finansami? Nie jesteś sam. Niezależnie od tego, czy pływasz w morzu rachunków, próbujesz zaoszczędzić na wymarzone wakacje, czy po prostu próbujesz związać koniec z końcem, zarządzanie pieniędzmi może wydawać się zniechęcającym zadaniem. Ale nie bój się, osobisty budżet to łódź ratunkowa, której potrzebujesz. Budżet osobisty to plan finansowy, który przeznacza Twoje dochody osobiste na rutynowe wydatki, oszczędności i spłatę długów. W tym artkule zagłębimy się w podstawy osobistego budżetu, aby pomóc Ci przejąć kontrolę nad swoimi finansami.

czytaj więcej
article image

Dlaczego warto dbać o finanse osobiste?

Prawdopodobnie słyszałeś kilka razy termin „finanse osobiste”, ale czy kiedykolwiek zastanowiłeś się, co to naprawdę znaczy? Co ważniejsze, czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego powinieneś się tym przejmować? W końcu pieniądze to tylko pieniądze, prawda? Cóż, nie do końca. W tym artykule odwiedzimy świat finansów osobistych i odkryjemy, dlaczego tak ważne jest, aby o nie dbać.

czytaj więcej
article image

Lęk finansowy - czym jest i jak go pokonać?

Wyobraź sobie, że nie śpisz w nocy, a twój umysł kłębi się myślami o rachunkach, długach i niepewnej przyszłości finansowej. To niepokojące, prawda? Niestety, wiele osób codziennie spotyka się z takim scenariuszem – zjawiskiem znanym jako lęk finansowy. Lęk finansowy, tak powszechny, jak wyniszczający, może stanowić poważne wyzwanie psychiczne i finansowe. Jednak, jak każdą przeciwność, można ją pokonać. W tym artykule zagłębimy się w świat lęku finansowego, zbadamy jego oznaki, przyczyny, skutki, a co najważniejsze, wyposażymy Cię w praktyczne strategie, które pomogą odzyskać kontrolę nad finansami i spokój ducha.

czytaj więcej
article image

Myślenie krótkoterminowe oraz długoterminowe w finansach osobistych

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy dobrze zarządzasz swoimi finansami? Czy jesteś typem, który oszczędza każdy grosz na gorsze dni, czy też żyjesz chwilą, wydając na doświadczenia i przedmioty, których chcesz teraz? Zrozumienie różnicy między krótko- i długoterminowym myśleniem finansowym oraz wiedza, kiedy je zastosować, może być kluczem do odblokowania prawdziwej wolności finansowej.

czytaj więcej
article image

Którym typem osobowości finansowej jesteś?

Co by było, gdybym ci powiedział, że sposób, w jaki obchodzisz się ze swoimi pieniędzmi, twoje nawyki finansowe, a nawet twój emocjonalny związek z pieniędzmi, można zakwalifikować do określonej „osobowości finansowej”? Fascynujące, prawda? Tak jak nasze cechy osobiste mogą kształtować nasze zachowania, tak nasza „osobowość finansowa” może mieć ogromny wpływ na nasze decyzje finansowe. Rozpoznanie swojej osobowości finansowej może pomóc ci zrozumieć twoje mocne strony, odkryć słabe punkty i poprowadzić cię w kierunku bezpieczniejszej finansowej przyszłości.

czytaj więcej
article image

Jak oszczędnie dbać o swoją kondycję?

Witaj w świecie oszczędnego fitnessu! Duża część z nas kupiła karnet na siłownię tylko po to, aby pojawić się tam tylko kilka razy. Pieniądze tak wydane można uznać za stracone. Tutaj nie chodzi tylko o nasze finanse, ale też naszą kondycję. Ten artykuł pokaże, jak możesz utrzymać solidną formę bez wysokich kosztów członkostwa w siłowni.

czytaj więcej
article image

Rozmowa o pieniądzach przed ślubem: co przedyskutować

Rozpoczynając romantyczną podróż w poszukiwaniu partnera życiowego, rozmowa o pieniądzach może wydawać się zabójcą nastroju. Ale choć może to brzmieć nieromantycznie, dyskusje o finansach są kluczowym elementem przygotowań do małżeństwa. Kiedy dwie osoby łączą swoje życie, ich finanse również się łączą, a poruszanie się po nowym finansowym terenie może być wyzwaniem. 

czytaj więcej
article image

Błędy poznawcze w finansach

Jeśli kiedykolwiek podjąłeś złe decyzje finansowe, a później zastanawiałeś się: "Co ja myślałem?", odpowiedź może leżeć w koncepcji błędów poznawczych. To są systematyczne błędy w myśleniu, które mogą wpływać na nasze osądy i decyzje, w tym te związane z finansami. W tym artykule zagłębimy się w świat błędów poznawczych, zbadamy, jak mogą one wpływać na twoje decyzje finansowe i dostarczymy wskazówki, jak pokonać te mentalne przeszkody.

czytaj więcej
article image

9 najlepszych aplikacji do spisywania wydatków

W tym wpisie na blogu omówimy 9 najbardziej godnych uwagi aplikacji do spisywania wydatków, które pomogą ci przejąć kontrolę nad Twoim budżetem.

czytaj więcej
article image

Planowanie posiłków i oszczędzanie pieniędzy

Poruszanie się po świecie planowania posiłków i budżetowania może być przytłaczającym zadaniem, szczególnie dla początkujących. Jednak długoterminowe korzyści z zarządzania wydatkami na żywność mogą znacznie przyczynić się do ogólnej kondycji finansowej. Ten artykuł ma na celu dostarczenie informacji dotyczących planowania posiłków i zarządzaniu wydatkami na żywność, szczególnie dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze. Poprzez zrozumienie korelacji między planowaniem posiłków a budżetowaniem, skutecznymi strategiami zakupowymi, wyborem żywności, uwzględnianiem żywienia podczas budżetowania możemy odmienić nasze finanse.

czytaj więcej
article image

Scenariusze pieniężne

W tym artykule zagłębimy się w koncepcję scenariuszy pieniężnych, zbadamy, jak kształtują nasze zachowania finansowe, i omówimy, jak możesz zidentyfikować, podważyć i zmienić swoje scenariusze pieniężne na lepsze. Poprzez zrozumienie psychologicznych sił, które kierują naszymi decyzjami finansowymi, możemy zasilić siebie, aby podejmować zdrowsze i bardziej świadome wybory dotyczące pieniędzy.

czytaj więcej
article image

Dekorowanie domu za grosze

Tworzenie przytulnej i atrakcyjnej przestrzeni nie musi kosztować fortuny. W rzeczywistości, dekorowanie domu może być budżetowym i ekscytującym przedsięwzięciem, jeśli wiesz, gdzie szukać i jak planować. Tu przychodzi z pomocą nasz oszczędny poradnik do dekorowania domu, sprawiając, że Twoja podróż będzie przyjemna i opłacalna.

czytaj więcej
article image

Sygnały ostrzegawcze niespłacalnego zadłużenia

Termin "dług" może być onieśmielający, przywołując obrazy niezapłaconych rachunków i narastających odsetek. Dla wielu osób jest to brutalna rzeczywistość, która niesie ze sobą ciągłe poczucie niepokoju. Kluczem do pokonania długu jest jednak jego zrozumienie - rozpoznawanie wczesnych ostrzegawczych sygnałów niezarządzalnego długu i podejmowanie proaktywnych kroków w celu odzyskania kontroli.

czytaj więcej
article image

Jak inflacja wpływa na budżet domowy?

Zrozumienie inflacji nie jest niezbędną wiedzą ekonomistów, czy doradców finansowych – to krytyczny aspekt codziennego życia każdego gospodarstwa domowego. Powodem jest to, że inflacja bezpośrednio wpływa na twoją siłę nabywczą, a co za tym idzie, na budżet domowy. Ten artykuł ma na celu wyjaśnienie pojęcia inflacji, zagłębienie się w jej wpływ na budżet domowy oraz przedstawienie praktycznych strategii skutecznego radzenia sobie w czasach inflacji.

czytaj więcej
article image

Kiedy zacząć uczyć dzieci o finansach?

Czy kiedykolwiek żałowałeś, że nikt nie nauczył cię o pieniądzach i finansach, kiedy byłeś dzieckiem? Wyobraź sobie, jak bardzo zmieniłoby się Twoje życie, gdybyś wiedział wtedy to, co wiesz teraz. Pieniądze mają znaczenie, a zrozumienie finansów to kluczowa umiejętność życiowa, której każdy potrzebuje. Jednak często pojawia się pytanie: jaki jest odpowiedni wiek, aby dzieci uczyły się finansów?

czytaj więcej
article image

Prosty budżet domowy pdf

Przejęcie kontroli nad swoimi finansami może wydawać się trudnym zadaniem. Ale dzięki odpowiednim narzędziom staje się to o wiele prostsze. Dlatego zaprojektowaliśmy dla Ciebie miesięczny planer budżetu w formacie PDF, który możesz sobie wydrukować i zacząć używać już dziś. W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie korzystać z naszego planera budżetu, aby pomóc Ci śledzić dochody, wydatki i oszczędności.

czytaj więcej
article image

Jak myśleć o pieniądzach

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym dla Ciebie są pieniądze? Wiele osób tego nie zrobiło, mimo że nasza relacja z pieniędzmi ma kluczowe znaczenie dla naszego codziennego życia. Często mamy błędne przekonania i obawy dotyczące pieniędzy, które mogą znacznie utrudnić nasz rozwój finansowy.

czytaj więcej
article image

Darmowe sposoby na spędzanie czasu

W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, znalezienie ekonomicznych, a nawet darmowych sposobów na spędzanie naszego czasu stało się ważniejsze niż kiedykolwiek. Szczególnie podczas próby zbilansowania budżetu, identyfikacja aktywności, które przynoszą radość, zapewniają relaks i promują rozwój osobisty - wszystko to bez powodowania presji finansowej - może być zbawienne. Odkryjmy świat możliwości, które istnieją tuż pod naszymi nosami.

czytaj więcej
article image

Jak duży powinien być fundusz awaryjny

Życie pełne jest niespodzianek. Niestety, niektóre z nich mogą być kosztowne. W takich sytuacjach posiadanie funduszu awaryjnego może robić różnicę. Gdy znajdujesz się w finansowym kłopocie, fundusz awaryjny może zapewnić finansową linię życia bez uciekania się do długów. Przyjrzyjmy się, czym jest fundusz awaryjny, dlaczego jest ważny i przede wszystkim, jak duży powinien być Twój.

czytaj więcej
article image

4 sposoby na wyjście z zadłużenia

Dług może wydawać się górą, której nie da się zdobyć. Jednak pamiętaj, że osiągnięcie stanu wolnego od długów jest możliwe dzięki właściwej strategii i determinacji. Wymaga podjęcia pierwszego odważnego kroku w kierunku odpowiedzialności finansowej i nigdy nie patrzenia wstecz. Dzielimy się najlepszymi strategiami na spłatę długów, które pomogą Ci odzyskać kontrolę nad swoimi finansami.

czytaj więcej
article image

Impulsywne zakupy - czym są i jak je ograniczyć?

Chyba wszyscy doświadczyliśmy czegoś takiego: wchodzisz do sklepu po konkretną rzecz, ale wychodzisz z koszykiem pełnym rzeczy, których nie zamierzałeś kupić. To jest właśnie efekt kupowania impulsywnego. Nagle czekolada przy kasie, kolorowy gadżet w alejce ze zniżkami lub ta sukienka z „limitowanej oferty” online przykuły twoją uwagę i po prostu nie mogłaś się oprzeć.

czytaj więcej
article image

Jak dobrze zorganizować domowe finanse

Zapanowanie nad domowymi finansami to jak ujarzmienie dzikiej bestii - wydaje się to skomplikowane, ale jest możliwe. Dobrą wiadomością jest to, że jest to całkowicie wykonalne. Dzięki kilku prostym strategiom szybko zamienisz finansowy chaos w dobrze naoliwioną maszynę. Ten wpis na blogu rozwiewa wszelkie wątpliwości, zapewniając Ci klarowny plan działania w kierunku finansowego bezpieczeństwa i spokoju ducha.

czytaj więcej
article image

Jak zaplanować budżet domowy

Stabilność finansowa nie pojawia się przypadkowo. Jest wynikiem starannego planowania, przewidywania i zdyscyplinowanego zarządzania finansami, w którym wkracza budżetowanie. Budżetowanie służy jako kompas finansowy, który pomaga zarządzać dochodami, wydatkami, oszczędnościami i inwestycjami.

czytaj więcej
article image

Czy warto oszczędzać pieniądze?

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad siłą małych działań? Tak jak maleńkie krople wody tworzą potężny ocean, tak Twoje niewielkie oszczędności mogą przyczynić się do powstania znacznej rezerwy finansowej. W tym poście na blogu przyjrzymy się błędnym przekonaniom na temat oszczędności, zagłębimy się w jej psychologiczne korzyści i odkryjemy praktyczne sposoby przyjęcia oszczędnego stylu życia. Zbadamy również, w jaki sposób niewielkie oszczędności mogą z czasem doprowadzić do znacznego bogactwa.

czytaj więcej
article image

Fundusz awaryjny - czym jest i jak go stworzyć?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaki jest pierwszy krok w kierunku osiągnięcia bezpieczeństwa finansowego? Jeśli jesteś jak wielu z nas, którzy poświęcili chwilę na zastanowienie się nad swoją finansową przyszłością, zgodzisz się, że jest to kwestia, która zasługuje na uwagę. Dzisiaj zagłębimy się w jeden z najbardziej podstawowych aspektów finansów osobistych: fundusz awaryjny. Jest to często uważane za podstawę bezpieczeństwa finansowego i jest kluczowym narzędziem pomagającym przejąć kontrolę nad swoimi finansami.

czytaj więcej
article image

4 zasady do zmniejszenia stresu związanego z wydatkami

Życie dzisiaj wydaje się wiązać się z niekończącym się ciągiem wydatków. Od miesięcznych konieczności, takich jak czynsz czy raty kredytu hipotecznego, po nieoczekiwane wydatki, zarządzanie wydatkami może wydawać się przerażającym zadaniem. Dobra wiadomość? Jest sposób, aby przejąć kontrolę i zacząć mniej stresować się swoimi wydatkami. W tym artykule omówimy 4 zasady, dzięki którym będziesz mniej stresować się wydatkami.

czytaj więcej
article image

Jak przygotować budżet na wakacje

Czy marzysz o idealnym wyjeździe, ale martwisz się o koszty? Planowanie budżetu na wakacje może nie tylko uchronić Cię przed niechcianym stresem finansowym, ale również sprawić, że Twój urlop będzie jeszcze przyjemniejszy, wiedząc, że masz pod kontrolą swoje finanse.

czytaj więcej
article image

Oszczędzać czy spłacać długi

Zmagasz się z decyzją, czy oszczędzać, czy spłacać długi? Jest to częsty dylemat, z którym boryka się wiele osób. Twoja decyzja między tymi dwiema opcjami może znacząco wpłynąć na Twoje finansowe zdrowie i poziom stresu. Spróbujmy razem spojrzeć na ten dylemat i zobaczyć, jak podejmować świadome decyzje.

czytaj więcej
article image

Jak dojść do wolności finansowej

Aby osiągnąć niezależność finansową, trzeba zrozumieć zasady zarządzania pieniędzmi. Nie zawsze chodzi o to, aby zarabiać więcej, ale o to, aby inwestować mądrze, oszczędzać sumiennie i minimalizować dług. Chodzi o pielęgnowanie zdrowego sposobu myślenia o finansach, wyznaczanie celów i konsekwentne dążenie do ich realizacji. Ten post na blogu ma na celu przedstawienie tych zasad dla Ciebie.

czytaj więcej
article image

Budżet domowy jako lista zadań

W codziennym zabieganiu zarządzanie domowym budżetem może stać się nużącym zadaniem. Przeanalizujemy unikalne i praktyczne podejście do zarządzania finansami - przekształcanie domowego budżetu w listę zadań. Jest to krok w kierunku nie tylko kontrolowania wydatków, ale także skutecznego planowania przyszłości finansowej.

czytaj więcej
article image

Budżet domowy od zera

Czy kiedykolwiek patrzyłeś na swoje saldo bankowe i zastanawiałeś się, gdzie podziały się wszystkie twoje pieniądze?

czytaj więcej
article image

Jak nauczyć dzieci oszczędzać

Uczenie dzieci oszczędzania pieniędzy jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Jest to umiejętność życiowa, która przygotuje ich na bezpieczną przyszłość finansową. Ten artykuł zawiera wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat, więc przejdźmy do rzeczy!

czytaj więcej
article image

Jak oszczędzać bez wyrzeczeń - 7 wskazówek

Obalimy kilka mitów na temat oszczędzania, pomożemy zrozumieć Twoje dochody i wydatki, przeprowadzimy Cię przez proces tworzenia elastycznego budżetu i nie tylko. Pod koniec będziesz mieć świeże spojrzenie na to, jak oszczędzać pieniądze bez poczucia, że ​​poświęcasz swój styl życia.

czytaj więcej
article image

Alternatywa dla Family Finance Tracker

Jedną z popularnych w Polsce aplikacji do prowadzenia budżetu domowego jest Family Finance Tracker. Prowadząc budżet miesięczny może być dobrą opcją, ale jeżeli chcesz prowadzić go w kopertach - zapraszamy do poznania EasyBudget.pl. Przyjrzyjmy się bliżej obu aplikacjom i sprawdźmy, dlaczego może być warto postawić na nas.

czytaj więcej
article image

Jak zaplanować wydatki

Efektywne zarządzanie finansami to podstawa bezpiecznego i bezstresowego życia. Jednak wiele osób nie wie, jak skutecznie zaplanować swoje wydatki. Ten artykuł zawiera wszystkie informacje, które pomogą zrozumieć Twoją sytuację finansową, opracować plan wydatków, zastosować praktyczne strategie zarządzania pieniędzmi, przygotować się na nieoczekiwane wydatki oraz śledzić i dostosowywać plan finansowy.

czytaj więcej
article image

Wskazówki jak oszczędzać pieniądze będąc singlem

Poruszanie się po świecie finansów jako osoba samotna może być ekscytującą podróżą pełną autonomii, samopoznania i dużo miejsca na osobisty rozwój. W przeciwieństwie do tych, którzy dzielą wydatki z partnerem lub rodziną, masz unikalną szansę na kształtowanie swojego finansowego przeznaczenia. Jednak niesie to ze sobą własny zestaw wyzwań. To tylko ty ponosisz ciężar wszystkich rachunków, podatków i nieprzewidzianych wydatków. Ale nie martw się; oszczędzanie pieniędzy jako singiel nie jest tylko wykonalne - to szansa na szybkie osiągnięcie finansowej wolności. W tym artykule omówimy praktyczne wskazówki, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze i w pełni kontrolować swoje finanse.

czytaj więcej
article image

Jaka jest Twoja wartość netto

Dobrobyt finansowy nie polega tylko na tym, ile zarabiasz - chodzi też o to, ile zatrzymujesz i jak dobrze zarządzasz swoimi finansami. Ważnym pojęciem w tym kontekście jest zrozumienie Twojego 'wartości netto'. Jeśli ten termin brzmi jak język Wall Street lub coś tylko dla bogatych, zastanów się jeszcze raz! Zrozumienie wartości netto jest kluczowym elementem zarządzania finansami osobistymi dla każdego, bez względu na poziom dochodów. Sprawdźmy, co oznacza wartość netto, dlaczego jest ważna i jak możesz obliczyć i poprawić swoją wartość netto.

czytaj więcej
article image

4 porady jak gotować aby zmieścić się w budżecie

W dzisiejszej gospodarce każda złotówka się liczy. Odkrycie i wdrożenie strategii jak gotować aby zmieścić się w budżecie może być dla Twoich finansów osobistych prawdziwym przełomem. Praktyka oszczędnego gotowania nie tylko pomaga oszczędzać pieniądze, ale również prowadzi do zdrowszych nawyków żywieniowych i mniejszego marnowania żywności. Ten artykuł posłuży Ci za przewodnik, dostarczając cztery kluczowe wskazówki, jak zrobić gotowanie przyjazne dla budżetu częścią codziennego życia.

czytaj więcej
article image

Budżet w kopertach

Zdolność do zarządzania swoimi pieniędzmi może mieć ogromny wpływ na Twoje życie. Ten artykuł ma na celu omówienie starej metody budżetowania, która może pomóc ci przejąć kontrolę nad swoimi finansami – system budżetowania kopertowego.

czytaj więcej
article image

Zasada 50/30/20

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego twoja wypłata znika w mgnieniu oka? Zarządzanie pieniędzmi może być trudnym zadaniem, zwłaszcza w przypadku niezliczonych wydatków, długów i często nieodpartej chęci kupienia sobie czegoś fajnego. Ale co by było, gdyby istniał prosty sposób na przejęcie kontroli nad swoimi finansami? Wprowadzając zasadę 50/30/20 możesz ułatwić sobie życie.

czytaj więcej
article image

Alternatywa dla Kontomierza

W Polsce jest kilka dobrych i popularnych rozwiązań. Jednym z nich jest aplikacja kontomierz.pl. Kontomierz jest dobrym rozwiązaniem z długą historią na rynku, ale nie jest jedyną opcją. Zapraszamy do poznania EasyBudget.pl, alternatywy dla kontomierza, zaprojektowanej tak, aby budżetowanie było bułką z masłem. Przyjrzyjmy się bliżej obu aplikacjom i sprawdźmy, dlaczego może być warto postawić na nas.

czytaj więcej
article image

Budżet domowy w zeszycie (PDF)

Przejęcie kontroli nad swoimi finansami może wydawać się trudnym zadaniem. Ale dzięki odpowiednim narzędziom staje się to o wiele prostsze. Dlatego zaprojektowaliśmy dla Ciebie miesięczny planer budżetu w formacie PDF, który możesz sobie wydrukować i zacząć używać już dziś. W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie korzystać z naszego planera budżetu, aby pomóc Ci śledzić dochody, wydatki i oszczędności.

czytaj więcej
article image

Nieregularne przychody w budżecie domowym

W idealnym świecie każdy miałby przewidywalny, stabilny dochód, który sprawia, że budżetowanie jest dziecinnie proste. Ale rzeczywistość jest często inna. Witamy w świecie nieregularnych dochodów, w którym przewidywalność finansowa schodzi na drugi plan. Dla tych, którzy pracują na zlecenie, freelancerów, właścicieli małych firm lub każdego, kogo zarobki są zróżnicowane, budżetowanie może wydawać się czymś niemożliwym. Ale nie martw się! Ten artykuł pomoże Ci przejąć kontrolę nad swoimi finansami.

czytaj więcej
article image

Ile kategorii powinien mieć budżet domowy

Czy zastanawiasz się, dokąd idą Twoje pieniądze każdego miesiąca? Tworzenie domowego budżetu może być przewrotem w zarządzaniu Twoimi finansami. Chodzi o to, aby znać swój dochód, śledzić swoje wydatki i planować przyszłość. Istotnym elementem jest wiedza, ile kategorii powinien mieć domowy budżet. Te kategorie pomagają Ci dzielić swoje wydatki i oszczędności w sposób, który ma sens dla Twojego stylu życia i celów finansowych. W tym wpisie na blogu przyjrzymy się bliżej tym kategoriom, aby dać Ci jaśniejszy obraz efektywnego zarządzania budżetem.

czytaj więcej
article image

Randka w domu - 10 pomysłów

Kiedykolwiek miałeś problem z wymyśleniem kreatywnych, ale jednocześnie przystępnych cenowo pomysłów na randkę? Wierz nam, nie jesteś sam. W świecie, gdzie ekstrawaganckie randki wydają się być normą, ważne jest, aby pamiętać, że jakość czasu nie powinna oznaczać wydawania dużej sumy pieniędzy. W tym poście podpowiemy Ci 10 pomysłów na randkę w domu, które są jednocześnie miłe i znośne dla Twojego budżetu. Chodzi o spędzanie czasu z ukochaną osobą, dobrą zabawę i kontrolowanie swoich finansów!

czytaj więcej
article image

Życie poniżej możliwości finansowych

Czy kiedykolwiek czułeś się jak chomik na kołowrotku - zawsze biegnąc, ale nigdy naprawdę nie robiąc postępów z twoimi pieniędzmi? Nie jesteś sam. W świecie, gdzie kultura konsumpcyjna zachęca nas do życia ponad naszymi możliwościami, istotne jest, aby pamiętać, że finansowa wolność leży nie w tym, ile zarabiamy, ale ile oszczędzamy.

czytaj więcej
article image

Aktualizacja 22/05/2023

W dzisiejszej aktualizacji dodaliśmy wsparcie importu transakcji z Santandera oraz dokonaliśmy paru innych zmian.

czytaj więcej
article image

Dlaczego budżetowanie jest właśnie dla Ciebie

Wszyscy to znamy… Zbliża się koniec miesiąca, a Ty zastanawiasz się, gdzie podziała się Twoja wypłata. Twoje konto bankowe świeci pustkami. Brzmi znajomo? Jeśli tak, nie jesteś sam. Istnieje jednak rozwiązanie tego powszechnego problemu i nazywa się to budżetowaniem.

czytaj więcej
article image

Alternatywa dla YNAB

Zarządzanie budżetem domowym czasami może wydawać się jak poruszanie się po labiryncie bez mapy, dlatego bardzo pomocne są aplikacje, dzięki którym można odzyskać kontrolę. W tym artykule przyjrzymy się porównaniu EasyBudget.pl i popularnej aplikacji YNAB.

czytaj więcej
article image

Alternatywa dla Money Pro

Zarządzanie finansami osobistymi to niełatwe zadanie. Wymaga dbałości o szczegóły, zaangażowania i odpowiednich narzędzi. Jeżeli szukasz alternatywy dla Money Pro to mamy coś dla Ciebie. Przedstawiamy EasyBudget, alternatywę dla Money Pro, które posiada intuicyjne, przyjazne dla użytkownika podejście do budżetowania i zarządzania finansami. W tym artykule zagłębimy się w EasyBudget i wyjaśnimy, dlaczego może być dla Ciebie lepszą opcją.

czytaj więcej
article image

Jak zmniejszyć koszty życia

Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie co miesiąc trafia twoja wypłata? A może po prostu jesteś zmęczony życiem od wypłaty do wypłaty. Nie jesteś sam. Wielu z nas zmaga się z rosnącymi kosztami utrzymania, które utrudniają cieszenie się życiem, oszczędzanie na przyszłość, a nawet po prostu wiązanie końca z końcem. Ten artykuł ma na celu pomóc Ci obniżyć koszty życia, umożliwiając odzyskanie kontroli nad swoimi finansami.

czytaj więcej
article image

Jak trzymać się budżetu i odzyskać kontrolę nad swoimi finansami

Trzymanie się ustalonego budżetu sprawia Ci problemy? Nie jesteś sam. Wielu z nas zmaga się z tym wyzwaniem, nie mówiąc już o samym oszczędzaniu. Natomiast odpowiednie zrozumienie problemu i przygotowanie się może zwiększyć nasze szanse na sukces. To nie jest tak trudne, jak się wydaje - w rzeczywistości przy odrobinie dyscypliny i odpowiednich strategiach możesz przejąć kontrolę nad swoimi finansami. Ten artykuł ma na celu pomóc Ci zrozumieć podstawy budżetowania, stworzyć realistyczny budżet i co najważniejsze, trzymać się go.

czytaj więcej
article image

Prowadzenie budżetu posiadając samochód

Posiadanie samochodu może być dla wielu z nas jednym z największych wydatków. Oprócz kosztów zakupu, musimy uwzględnić koszty paliwa, ubezpieczenia, przeglądów technicznych i napraw. Dlatego prowadzenie budżetu posiadając samochód może być trudne, ale jest to niezbędne, aby uniknąć kłopotów finansowych. W tym artykule podpowiemy, jak efektywnie zarządzać budżetem posiadając samochód.

czytaj więcej
article image

Jak radzić sobie z niespodziewanymi wydatkami

Życie pełne jest niespodzianek - niektóre przyjemne, inne już niekoniecznie. Nieoczekiwany rachunek za leczenie, nagła naprawa samochodu czy przeciekający dach; to wszystko są niespodzianki, które mogą zniszczyć nasz budżet. W tym artykule podpowiemy jak radzić sobie z nieoczekiwanymi wydatkami i jak opracować solidny plan finansowy, aby przetrwać życiowe zakręty.

czytaj więcej
article image

Co zrobić gdy brakuje pieniędzy

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co zrobić, gdy brakuje pieniędzy? Finanse to nieodłączny element życia każdego człowieka, a problemy związane z nimi mogą być poważne i stresujące. Poniższy artykuł oferuje praktyczne i sprawdzone porady dla tych, którzy chcą zadbać o swoje finanse i uniknąć pułapek związanych z brakiem środków.

czytaj więcej
article image

YNAB po Polsku

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak niektórzy ludzie radzą sobie z zarządzaniem finansami z taką łatwością? Kluczem do ich sukcesu jest prowadzenie budżetu. Jeśli słyszałeś o popularnym narzędziu do budżetowania YNAB (You Need A Budget), to pewnie zdajesz sobie sprawę, jak pomocne może być w planowaniu finansów. Dziś mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – przedstawiamy nową aplikację do budżetu domowego w języku polskim, która jest odpowiednikiem YNAB!

czytaj więcej
article image

Aplikacja do budżetowania - 9 sprawdzonych rozwiązań

Zarządzanie finansami osobistymi może być trudne, zwłaszcza w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie. Wiele osób ma trudności z kontrolowaniem swoich wydatków i utrzymaniem kontroli nad budżetem. Na szczęście technologia sprawiła, że ​​przejęcie kontroli nad finansami za pomocą aplikacji do budżetowania stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek. W tym poście przedstawimy listę 9 najlepszych aplikacji do budżetowania w 2023 roku, pomagając Ci znaleźć idealne narzędzie do zarządzania pieniędzmi.

czytaj więcej
article image

Wyzwania budżetu domowego

Każdy w pewnym momencie swojego życia staje przed osobistymi wyzwaniami związanymi z budżetowaniem. Niezależnie od tego, czy chodzi o radzenie sobie z nieoczekiwanymi wydatkami, zarządzanie długiem, czy próbę zaoszczędzenia na wymarzone wakacje, przejęcie kontroli nad swoimi finansami nie jest łatwym zadaniem. Ale nie martw się! Ten przewodnik pomoże Ci przezwyciężyć wyzwania związane z budżetowaniem i osiągnąć wolność finansową.

czytaj więcej
article image

Lifehacki pozwalające żyć oszczędniej

Czy jesteś zmęczony życiem od wypłaty do wypłaty i walką o związanie końca z końcem? Jeśli tak, nie jesteś sam. Miliony ludzi szuka sposobów na przejęcie kontroli nad swoimi finansami i prowadzenie bardziej ekonomicznego życia. W tym poście podzielimy się 10 prostymi lifehackami, które pomogą Ci osiągnąć wolność finansową, zaoszczędzić pieniądze i prowadzić bardziej satysfakcjonujące życie.

czytaj więcej
article image

10 strategii, które pozwolą Ci przejąć kontrolę nad swoimi finansami

Przejęcie kontroli nad swoimi finansami osobistymi jest jedną z najbardziej wzmacniających i satysfakcjonujących decyzji, jakie możesz podjąć. Dokonując kilku strategicznych zmian w swoich nawykach związanych z wydatkami, możesz cieszyć się większą swobodą finansową i prowadzić bardziej satysfakcjonujące życie. Nigdy nie jest za późno, aby zacząć przejmować kontrolę nad swoją finansową przyszłością, a ten wpis na blogu jest tutaj, aby pomóc Ci w tej podróży.

czytaj więcej
article image

Wpływ finansów osobistych na związki

Nie jest tajemnicą, że zarządzanie finansami osobistymi może być stresujące i ten stres może często przenosić się na nasze związki osobiste. Finanse są jednym z głównych powodów stresu w związkach i nie trudno zrozumieć dlaczego. Pieniądze stanowią integralną część naszego życia, a przeprowadzenie przez zawiłe i często emocjonalne terytorium finansów osobistych jako para, może być trudne. W tym artykule omówimy jak finanse osobiste mogą wpływać na związki i udzielamy porad dotyczących skutecznego zarządzania finansami jako pary.

czytaj więcej
article image

Minimalizm i zarządzanie pieniędzmi

W tym poście przyjrzymy się zasadom minimalizmu i sposobom ich zastosowania w zarządzaniu pieniędzmi. Omówimy zmiany sposobu myślenia i praktyczne techniki, które mogą pomóc Ci przejąć kontrolę nad swoimi finansami i osiągnąć swoje cele finansowe.

czytaj więcej
article image

10 powodów przez które nie możesz oszczędzić pieniędzy (i jak je przezwyciężyć)

Większość z nas chciałby oszczędzać więcej pieniędzy, ale niewielu jest w stanie to naprawdę osiągnąć. Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane brakiem budżetu, zbyt dużą liczbą impulsywnych wydatków, wysokim zadłużeniem, czy też innymi przyczynami, oszczędzanie pieniędzy może wydawać się zadaniem nie do pokonania. Jednak przy odrobinie wiedzy i odpowiednich strategiach każdy może nauczyć się oszczędzać pieniądze i przejąć kontrolę nad swoimi finansami. W tym poście przyjrzymy się 10 najważniejszym przyczynom przez które ludzie mają trudności z oszczędzaniem pieniędzy i przedstawimy praktyczne wskazówki, jak je przezwyciężyć.

czytaj więcej
article image

Oszczędzanie pieniędzy na wymarzone wakacje

Jeśli jesteś jak większość ludzi, marzysz o wakacjach, aby uciec od codzienności i doświadczyć czegoś nowego. Niestety koszt wakacji może być dla wielu osób istotną barierą. Jednak przy odrobinie planowania i dyscypliny możesz zaoszczędzić pieniądze na wymarzone wakacje i urzeczywistnić je. W tym artykule przedstawimy praktyczne wskazówki i strategie oszczędzania pieniędzy na wymarzone wakacje.

czytaj więcej
article image

Jak szybko spłacić długi

Płacenie długów jest jednym z najważniejszych kroków do osiągnięcia finansowej wolności. Nie tylko pomaga poprawić zdolność kredytową i zmniejszyć stres, ale także może zwolnić środki na inne cele finansowe, takie jak oszczędzanie na emeryturę lub kupno domu. Jednak spłacanie długów może być trudne, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z wysokimi stopami procentowymi i wieloma długami. W tym wpisie na blogu przedstawimy strategie, dzięki którym można szybko spłacić długi i osiągnąć finansową wolność.

czytaj więcej
article image

Korzyści z używania aplikacji do budżetowania

Opanuj finanse z aplikacją do budżetowania. Wybierz odpowiednią, poznaj korzyści, wskazówki i popularne opcje. Pokonaj obawy dot. bezpieczeństwa i kosztów.

czytaj więcej
article image

Aktualizacja 17/04/2023

W dzisiejszej aktualizacji wprowadziliśmy mocno odświeżony interfejs oraz tryb nocny.

czytaj więcej
article image

Jak wykorzystać aplikacje do budżetu domowego aby zwiększyć oszczędności

W dobie cyfryzacji i powszechnego dostępu do Internetu, coraz więcej osób korzysta z aplikacji do zarządzania finansami osobistymi. Jednym z takich narzędzi jest EasyBudget.pl, które oferuje szeroką gamę funkcji umożliwiających planowanie i kontrolowanie wydatków, spisywanie transakcji czy realizowanie celów finansowych. W tym artykule dowiesz się, jak wykorzystać aplikacje aby zwiększyć swoje oszczędności.

czytaj więcej
article image

Sposoby na oszczędzanie na zakupach: porównywarki cen, cashback i karty lojalnościowe

Oszczędzanie na zakupach to nie tylko sztuka wybierania promocji czy korzystania z okazji. Istnieje wiele innych sposobów, które pozwolą Ci zredukować swoje wydatki na codzienne zakupy, a tym samym zwiększyć swoje oszczędności. W tym artykule przedstawimy trzy popularne metody oszczędzania: porównywarki cen, cashback oraz karty lojalnościowe. Zobacz, jak możesz je wykorzystać, aby zaoszczędzić na zakupach!

czytaj więcej
article image

Jakie produkty finansowe wybrać, aby osiągnąć sukces finansowy

Osiągnięcie sukcesu finansowego jest marzeniem wielu ludzi. Aby to osiągnąć, warto wiedzieć, jakie produkty finansowe wybrać, aby oszczędzać, inwestować i zabezpieczać swoją przyszłość. W tym artykule przedstawimy najważniejsze produkty finansowe, które pomogą Ci osiągnąć sukces finansowy.

czytaj więcej
article image

Jak prowadzić efektywne negocjacje cenowe i oszczędzać pieniądze

Prowadzenie efektywnych negocjacji cenowych to umiejętność, która może przynieść duże korzyści w wielu sytuacjach. Bez względu na to, czy negocjujemy cenę produktów lub usług, wynajem mieszkania, zakup samochodu czy ustalenie wynagrodzenia, skuteczne prowadzenie negocjacji może zaoszczędzić nam dużo pieniędzy oraz pozwolić uzyskać lepsze warunki.

czytaj więcej
article image

Jak zarabiać dodatkowe pieniądze

W dzisiejszych czasach wiele osób stara się zarobić dodatkowe pieniądze, aby zwiększyć swoje przychody lub sfinansować dodatkowe wydatki. Istnieje wiele sposobów na zarabianie dodatkowych pieniędzy, zarówno w internecie, jak i poza nim. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów, które pozwolą Ci na zarabianie dodatkowych pieniędzy w profesjonalny sposób.

czytaj więcej
article image

Kreatywne sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Oszczędzanie pieniędzy to ważny element w zarządzaniu swoimi finansami osobistymi. Może to jednak być trudne i wymagać sporej samodyscypliny. W tym artykule przedstawimy kilka kreatywnych sposobów na oszczędzanie pieniędzy, które pozwolą Ci na osiągnięcie swoich celów finansowych w sposób przyjazny i frywolny.

czytaj więcej
article image

Jak zabezpieczyć swoją przyszłość finansową

Zabezpieczenie swojej przyszłości finansowej jest jednym z najważniejszych celów, jakie powinniśmy stawiać sobie w życiu. Bezpieczeństwo finansowe pozwala nam na realizację naszych marzeń, a także daje nam poczucie stabilizacji i pewności. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów na zabezpieczenie swojej przyszłości finansowej.

czytaj więcej
article image

Jak zadbać o swoje finanse osobiste w trudnych czasach

Trudne czasy finansowe mogą zdarzyć się każdemu. Praca, która kiedyś była pewna, nagle przestała taka być albo przestaje być opłacalna, koszty życia rosną, a niespodziewane wydatki potrafią zaskoczyć. W takich sytuacjach ważne jest, aby zadbać o swoje finanse osobiste, aby móc przetrwać kryzys i wyjść z niego wzmocnionym. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów na zarządzanie swoimi finansami osobistymi w trudnych czasach.

czytaj więcej
article image

Aktualizacja 24/02/2023

W dzisiejszej aktualizacji wprowadziliśmy sporo zmian i usprawnień

czytaj więcej
article image

Jak unikać długów

Długi są powszechnym problemem dla wielu ludzi. Niektóre długi są nieuniknione, na przykład kredyt hipoteczny, ale inne często wynikają z nieodpowiedzialnego wydawania pieniędzy lub braku planowania finansowego. W tym artykule przedstawimy kilka zasad, których stosowanie pomaga uniknąć zadłużenia.

czytaj więcej
article image

Jak oszczędzać pieniądze

W dzisiejszych czasach, gdy światowa sytuacja gospodarcza jest niepewna, a ceny rosną jak szalone oszczędzanie pieniędzy jest szczególnie ważne. Regularne oszczędzanie to jeden z najważniejszych nawyków jakich możemy się nauczyć, a w tych okolicznościach może być szczególnie ważne. W tym artykule przedstawimy kilka prostych sposobów co zrobić, aby nauczyć się zdrowych nawyków finansowych i poprzez regularne odkładanie pieniędzy zbudować oszczędności.

czytaj więcej
article image

Jak kontrolować wydatki i uniknąć pułapek konsumpcji

W dzisiejszych czasach łatwo jest popaść w pułapki konsumpcji i tracić kontrolę nad swoimi wydatkami. Zawsze jest coś, co chcielibyśmy mieć lub zrobić, ale nie zawsze mamy na to pieniądze. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów na uniknięcie pułapek konsumpcji, kontrolowanie wydatków i dokonywanie bardziej przemyślanych zakupów.

czytaj więcej
article image

Aktualizacja 14/02/2023

W dzisiejszej drobnej aktualizacji wprowadziliśmy obsługę importu transakcji z banków Pekao S.A. oraz Millenium.

czytaj więcej
article image

Top 10 najczęstszych błędów w prowadzeniu budżetu domowego

Budżetowanie to niezbędna umiejętność finansowa, ale nie zawsze jest łatwo osiągnąć. Istnieje wiele powszechnych błędów w prowadzeniu budżetu, które mogą zniweczyć Twoje cele finansowe i powodować niepotrzebny stres. W tym artykule przedstawimy 10 najczęstszych błędów i porady, jak ich uniknąć.

czytaj więcej
article image

Jak osiągać swoje cele finansowe z EasyBudget?

W tym poradniku przedstawię, w jaki sposób ustawić cele w aplikacji EasyBudget i jak pomagają one w Twoich finansach osobistych.

czytaj więcej
article image

Budżet Domowy 2023 - darmowy szablon Excel

Prosty szablon budżetu domowego do pobrania za darmo. Arkusz pozwala na planowanie i spisywanie wydatków oraz śledzenie realizacji budżetu.

czytaj więcej
article image

Przypomnienie o budżetowaniu

W tym krótkim poradniku pokażę jak ustawić przypomnienia o budżetowaniu w EasyBudget.

czytaj więcej
article image

Kod promocyjny - jak go użyć?

W tym krótkim poradniku pokażę jak użyć kodu promocyjnego w EasyBudget.

czytaj więcej
article image

Przykładowy budżet domowy i jak go stworzyć?

Każdy z nas słyszał o budżecie domowym. Być może dla wielu z nas kojarzy się nam on ze skomplikowanym arkuszem kalkulacyjnym lub godzinami spędzonymi na analizie każdej wydanej złotówki. Czy naprawdę tak to wygląda?

czytaj więcej
article image

Wprowadzenie do EasyBudget

W tym poradniku poznasz podstawowe funkcjonalności EasyBudget.

czytaj więcej
article image

Wprowadzenie do EasyBudget - wersja mobilna

W tym poradniku poznasz podstawowe funkcjonalności EasyBudget w wersji mobilnej.

czytaj więcej
article image

Wspólne prowadzenie budżetu - PC

W tym poradniku dowiesz się jak udostępnić budżet drugiej osobie.

czytaj więcej
article image

Wspólne prowadzenie budżetu - wersja mobilna

W tym poradniku dowiesz się jak udostępnić budżet drugiej osobie w wersji mobilnej.

czytaj więcej
article image

Jak prowadzić budżet domowy?

Czy prowadzenie budżetu domowego musi być trudne? Niekoniecznie! W dzisiejszym artykule przedstawiam 5 sposobów jak prowadzić budżet domowy i nie stracić ochoty tego robić.

czytaj więcej
article image

Aktualizacja 14/06/2022

W dzisiejszej aktualizacji wprowadziliśmy m.in. kopiowanie planów oraz inne drobne poprawki.

czytaj więcej
article image

Jak nauczyć się oszczędzać pieniądze?

Każdy z nas chociaż raz w swoim życiu miał wyrzuty sumienia z powodu wydania zbyt dużej ilości pieniędzy. Czy wydawanie pieniędzy to coś złego i czy musimy tak się czuć?

czytaj więcej
article image

Aktualizacja 30/05/2022

W dzisiejszej aktualizacji dodaliśmy możliwość zmiany kolejności grup i kategorii.

czytaj więcej
article image

Aktualizacja 26/05/2022

Aktualizacja wprowadzona dzisiejszego wieczoru wprowadza dużo poprawek interfejsu.

czytaj więcej
article image

Aktualizacja 06/05/2022

Nowa wersja przywraca współdzielenie budżetu i dodaje rozliczenia w widoku statystyk

czytaj więcej
article image

Aktualizacja 12/04/2022

Po dłuższej przerwie dzisiaj opublikowaliśmy nową wersję naszej aplikacji.

czytaj więcej
article image

Ile prawdy jest w mitach o budżetowaniu?

Każdy z nas posiada jakieś zdanie na temat prowadzenia budżetu domowego. Szczególnie osoby, które nigdy tego nie spróbowały, mogą mieć błędne wyobrażenie na ten temat przez co może to ich powstrzymywać przed poprawą swojej sytuacji finansowej. Jak jest naprawdę?

czytaj więcej
article image

Jak zapanować nad wydatkami w budżecie domowym?

W poprzednim tygodniu opowiedziałem o tym jak zrobić pierwszy krok w stronę zdrowych finansów osobistych. W dzisiejszym artykule przedstawię kolejny, którym jest śledzenie swoich wydatków.

czytaj więcej
article image

O asymetrii zysków i strat

Według zasady Pareto za 80% rezultatów odpowiada 20% akcji. Czy ta zasada ma zastosowanie także w finansach osobistych?

czytaj więcej
article image

Budżet domowy - jak zacząć?

W poprzednim artykule opowiedziałem czym jest budżet domowy i co można zyskać prowadząc go. Dzisiaj pokażę na przykładzie, jak zacząć.

czytaj więcej
article image

Co widać i czego nie widać

Francuski ekonomista Fryderyk Bastiat w swoim dziele pokazuje rozumowanie pozwalające odkryć ukryte zależności ekonomiczne. Zastanówmy się dzisiaj jak budżetowanie może pomóc nam odkryć to, czego nie widać w naszych finansach osobistych.

czytaj więcej
article image

Budżet domowy - co to jest?

Pewnie każdy z nas słyszał zwrot "budżet domowy" - ale czym w zasadzie jest, co tak naprawdę oznacza zwrot "prowadzenie budżetu domowego" oraz czy i Ty go potrzebujesz? Na te pytania odpowiem w poniższym artykule.

czytaj więcej
article image

Refleksje z Doliny Krzemowej

Naval Ravikant to znany inwestor i przedsiębiorca z Doliny Krzemowej. Oprócz działalności w branży technologicznej, sporo wypowiada się także na tematy życiowe i filozoficzne. Dowiedzmy się dzisiaj, czy uważa, że sukces to przypadek, czy też stoją za nim jakieś zasady.

czytaj więcej
article image

3 Lekcje z Babilonu

Czego możemy nauczyć się od najbogatszego człowieka Babilonu i czy jego lekcje się przypadkiem nie zestarzały?

czytaj więcej
article image

Kim jest milioner z sąsiedztwa?

W popkulturze milionerzy to ekstrawertycy szastający pieniędzmi na lewo i prawo. O tym jak jest naprawdę, czy budżetowanie jest ich ulubionym zajęciem oraz czy i Ty masz szansę jednym zostać.

czytaj więcej
article image

Aktualizacja 20/08/2021

Aktualizacja wprowadzona dzisiejszego popołudnia poprawia proces rejestracji oraz zachowanie mobilnej wersji aplikacji.

czytaj więcej
article image

Aktualizacja 12/08/2021

Dzisiejsza aktualizacja wnosi dużo poprawek funkcjonalnych i estetycznych.

czytaj więcej
article image

Aktualizacja 30/07/2021

Dzisiaj wydana wersja aplikacji wnosi znaczne usprawnienia techniczne oraz nowy portal.

czytaj więcej
article image

Aktualizacja 12/06/2021

W dzisiejszej aktualizacji wprowadzono sporo oczekiwanych usprawnień.

czytaj więcej
article image

Aktualizacja 01/06/2021

Dzisiejsza aktualizacja wprowadza możliwość udostępnienia budżetu innym.

czytaj więcej